Soğuk Lifting

Soğuk Lifting

Soğuk Lifting Nedir?

Günümüzde uygulanmaya yeni başlanan Soğuk lifting vücudunuzdaki bölgesel yağlardan kurtulmanızı sağlayan bir tekniktir. Yılların getirmiş olduğu yüz ve vücuttaki sarkmalar, selülit ve cilt gençleştirme tedavisinde uygulanan bir teknik olan soğuk lifting, bel, karın, meme, popo bölgesinde oluşan çatlaklar içinde uygulanmaktadır.

Nasıl uygulanır?

Öncelikle soğuk lifting (soğuk radyofrekans) ile soğuk uygulama için sıfırın altında bir soğukluk elde edilir. Böylece Soğuk lifting sıcak-soğuk etkisi oluşturur. Soğuk lifting de derin dokuda ısı artışı deride de soğuk uygulama deride şok etkisi yapar. Bu termik şok deride gerginlik oluşturarak damarlarda genişlemeye neden olur ve deride oksijen artışı ile derinin detoksunu sağlar. Aynı zamanda termik şok etkisi doku kontraksiyonu, kollajen ve elastin üretiminde artış sağlar ve kansız ani lifting etkisi yaratır. Soğuk lifting sıfırın altında yapıldığından dolayı daha fazla enerji verir ve daha etkili, hızlı ve güvenli sonuçlar verir.

Soğuk lifting nerelere uygulanabilir?

Yılların getirdiği yüz ve vücut gevşekliği, selülit, bölgesel yağlanma sorunları soğuk lifting ile halledilebilmektedir. Soğuk lifting kollajen ve elastin üretim artışı sağlarken, aynı zamanda yağ yıkımını da arttırır. Böylece dermis yapısını güçlendirip, subkütan yağ dokusunu eritir. Ayrıca subkütan yağ dokusunun dolaşımını arttırarak yıkılan yağın ve toksik maddelerin atılımını kolaylaştırır. Bu etki mekanizmasının sonucu soğuk lifting selüliti azaltır; vücut hacmini azaltıp, şekillendirir; cildi gençleştirir; gevşekliği azaltır ve doku tonusunu arttırır.

Soğuk lifting kimlere uygulanamaz?

Yapılan araştırmalar sonucunda soğuk liftingin etkilerinin uzun ömürlü olduğu görülmüştür. Kansız, ağrısız ve işlem sonunda etkisi çabuk görülen soğuk lifting yılın her zamanında ve her türlü deri tipine uygulanabilmektedir. Soğuk liftingin uygulamasının yapılamayacağı durumlarda vardır. Bunlar ise kalp pili, deri kanseri, hamilelik, emzirme, metal veya silikon implantlar, kortizon tedavisi, dermatit, epilepsidir. Bu nedenle mutlaka UZMAN DOKTOR KONTROLÜNDE yapılmalıdır. Soğuk lifting sırasında ve sonrasında 2 litre su alımı tavsiye edilmektedir. Soğuk liftingin seansları 5-8 arasında değişir ve seanslar arası 21 gündür.