Popo Asma Ameliyatı

Popo Asma

Popo Asma Nedir Nasıl Uygulanır?

Popo dikleştirme ameliyatında önce hastanın talepleri ve sorunları dinlenir. Sonrasında ayakta, basen ve poponun sarkmış ve konturu bozulmuş alanları işaretlenmektedir. Tedavi ve lokal anestezi uygulaması için hasta yüzü koyun yatırılır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilip, işaretli alanlar arasında metal kanüller aracılığıyla konik yapılardan oluşan özel sütürler yerleştirilir. Popo asma işlemi ortalama 30-60 dakikada tamamlanır. Sütürlerin yerleştirilmesiyle popo asma işlemi tamamlanır ve dik bir popo elde edilir. Konulan sütürler 6 ayda erir.

Popo Asma Operasyon Öncesi:

Popo asma işlemi kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanmaktadır. Yalnız hastanın yaşı 18 den yukarı olmalıdır. Özellikle belirtmek gerekir ki, popo asma işlemi popo büyütme işlemi değildir. Küçük ve sarkık olan popoya popo asma işlemi yapılsa da büyütmek gerekebilir. Bu durumda nasıl bir yol izleneceği ise hastanın estetik cerrah tarafından değerlendirilmesinden sonra ortaya çıkar.

Popo ve basenlerde yağlanma olan hastalarda şişman olsun olmasınlar, şekilli bir popo elde etmek için mutlaka liposuction yapılmalıdır. Bu hastalarda iyileşme süreci daha uzun sürer. Ayrıca deride çatlakları olan, doku elastikiyeti kaybolmuş hastalarda bu işlem istenilen diri popo görünümünü vermeyebilir.

Pop Asma Operasyon Sonrası:

Popo dikleştirme işleminden sonraki bir iki aylık süreçte meydana gelen şişlikler büyük oranda kaybolur. İşaretli alanlardaki sütürlerin giriş yerleri 6 aylık süreçte fark edilemeyecek hale gelir. Çok dikkatli bakıldığında sivilce izi gibi durabilir. Popo asma sonrasında nadiren de olsa morarma görülebilmektedir. Birkaç gün oturup kalkarken, ağrı hissedilebilirse de, kullanılan ağrı kesiciler ile bu ağrı ortadan kaldırılabilmektedir. Popo asma işlemi sonrasında hasta 6 hafta kadar aktif spor egzersizlerinden kaçınmalıdır.

Mevsimsel olarak her zaman uygulanabilen sütürlerle popo asma tekniği uluslararası alanda estetik cerrahlar tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Popo asmanın etkisi 3-5 yıl kadar devam etmektedir. Ancak popo asma sonrası kilo alıp vermeler, poponun şeklini bozabilmektedir. Bu nedenle bütün estetik cerrahi uygulamalar hastanın ameliyat öncesi hali düşünülerek gerçekleştirilir.

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.